O likvidácii strednej triedy

Autor: Peter Černák | 19.3.2012 o 16:58 (upravené 19.3.2012 o 17:03) | Karma článku: 24.19 | Prečítané  8751-krát

Neskutočne mi pohol žlčou článok uverejnený v dnešnom SME. Pán ekonóm Horváth v http://ekonomika.sme.sk/c/6304560/ekonom-horvath-bohatym-treba-zdanit-palace.html tvrdí že treba zdaniť bohatých a ich paláce... No, najradšej mám ľudí, ktorí síce majú excelentné vzdelanie, ale inak o živote a hlavne o tom ako funguje ekonomika majú veľmi skreslené predstavy. Ak sa nemýlim, tak Lenin podobných ľudí nazval užitočnými idiotmi. Pán ekonóm, totiž vychádza z úplne zlej premisy

A aby som upokojil všetkých. Hej mám dom a byt. Auto nemám, ja aj manželka používame služobné. A mám hypo. A nie malé.

Pán ekonóm totiž zabudol na jednu vec. V tomto štáte je dosť peňazí na všetko. Problémom je ako štát naše peniaze míňa. Polovica sa totiž rozkradne a druhá polovica sa vyhádže na voloviny...

Keby sa pán ekonóm trocha zamyslel, tak by navrhol zrušiť blbosti ako Mokis, okresal by rozpočet tajným službám (tak či tak fungujú ako zárobkové organizácie pre pár vyvolených), zrušil by nekonečné oddlžovanie nemocníc, ktoré vedie len k ďaľším dlhom, začal by riešiť zdravotné poistenie (naozaj nerozumiem tomu, prečo by si časť peňazí, vyzbieraných medzi občanmi tohto štátu  malo rozdeliť pár oligarchov), ktorí za tieto peniaze budú korumpovať politikov aby dostali viac peňazí zo štátneho rozpočtu.

Nech mi niekto vysvetlí, načo je nám Mokis??? Ak by bol problém a nebodaj konflikt, tak nám ešte NATO veľmi rado poskytne ich techniku. Prečo stoja diaľnice u nás rádovo viac ako v Chorvátsku? Vraj špecifiká... prd, len ľudia sú nenažraní!!!  Načo nám bol nehorázne draho zrekonštruovaný zimák v Bratislave??? Aby si ho Slovan mohol prenajímať za pár euro? Keby sa tie prachy dali na mládež spravilo by sa pre rozvoj tejto spoločnosti oveľa viac ako tým zimákom.  Apropo, koľko stál ten hotel? Koľko peňazí stála IT technika pre sociálnu poisťovňu, pre daňovákov  a pre celú štátnu správu? A funguje to ? Nie!!!

Prečo si ja, ako zamestnanec súkromnej firmy musím na nového človeka najprv zarobiť a až potom môžem začať diskutovať o tom, že ho chcem?

A ešte o strednej triede. Stredná trieda nie sú ľudia, ktorí majú stredný (priemerný) príjem. Sú to ľudia, ktorí zarábajú viac (okolo tých navrhovaných 33 000,- eur ročne), teda väčšinou stredný a vyšší management, ľudia v slobodnom podnikaní, čivnostníci a drobní podnikatelia. Sú to ľudia, ktorí zväčša nemajú šancu "optimalizovať dane". Majú byt, alebo dom (nie vilu), majú deti, ktorým doprajú vzdelanie a výchovu, chodia na dovolenky a dokážu čo to ušetriť. Proste sú tými, čo vo väčšine spoločností tvorí jej chrbtovú kosť. A túto chrbtovú kosť, ktorá je na Slovensdku malá sa rozhodne niekto zlikvidovať.

Takže pán ekonóm, pozrite sa najprv na výdajovú časť rozpočtu a potom začnite riešiť príjmy.   To by totiž bolo ekonomické...

A ešte jedna vec... Tým že zdaním "bohatých", nebude viac peňazí pre "chudobných". Bude len viac peňazí na vyhadzovanie von oknom. Ako už dávno vravel  Werich: "Každú dvíľu vzniká nejaká komisia, ktorá hľadá vhodnú budovu".

 

PS. Neskutočne ma ten chlap nasral....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nehnevajte sa na Človeče, že vás nebaví. Stolné hry zažívajú nový boom

Už nie sú len o hádzaní kockou. Kombinujú napätie, stratégiu aj zábavu. Hrou, ktorá odštartovala ich novú éru, boli kultoví Osadníci z Katanu.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Kto sa bojí homosexuálov?

Narastajúci strach nemusí ohrozovať len sexuálne menšiny. Bude postupne radikalizovať nálady v celej spoločnosti.

EKONOMIKA

Hotel, ktorý zarába na KGB

V legendárnom hoteli v hlavnom meste Estónska si tajní agenti vyčlenili na špicľovanie hostí celé poschodie.


Už ste čítali?