O likvidácii strednej triedy

19.3.2012 o 16:58 (upravené 19.3.2012 o 17:03) | Karma článku: 24.19 | Prečítané  8703-krát

Neskutočne mi pohol žlčou článok uverejnený v dnešnom SME. Pán ekonóm Horváth v http://ekonomika.sme.sk/c/6304560/ekonom-horvath-bohatym-treba-zdanit-palace.html tvrdí že treba zdaniť bohatých a ich paláce... No, najradšej mám ľudí, ktorí síce majú excelentné vzdelanie, ale inak o živote a hlavne o tom ako funguje ekonomika majú veľmi skreslené predstavy. Ak sa nemýlim, tak Lenin podobných ľudí nazval užitočnými idiotmi. Pán ekonóm, totiž vychádza z úplne zlej premisy

A aby som upokojil všetkých. Hej mám dom a byt. Auto nemám, ja aj manželka používame služobné. A mám hypo. A nie malé.

Pán ekonóm totiž zabudol na jednu vec. V tomto štáte je dosť peňazí na všetko. Problémom je ako štát naše peniaze míňa. Polovica sa totiž rozkradne a druhá polovica sa vyhádže na voloviny...

Keby sa pán ekonóm trocha zamyslel, tak by navrhol zrušiť blbosti ako Mokis, okresal by rozpočet tajným službám (tak či tak fungujú ako zárobkové organizácie pre pár vyvolených), zrušil by nekonečné oddlžovanie nemocníc, ktoré vedie len k ďaľším dlhom, začal by riešiť zdravotné poistenie (naozaj nerozumiem tomu, prečo by si časť peňazí, vyzbieraných medzi občanmi tohto štátu  malo rozdeliť pár oligarchov), ktorí za tieto peniaze budú korumpovať politikov aby dostali viac peňazí zo štátneho rozpočtu.

Nech mi niekto vysvetlí, načo je nám Mokis??? Ak by bol problém a nebodaj konflikt, tak nám ešte NATO veľmi rado poskytne ich techniku. Prečo stoja diaľnice u nás rádovo viac ako v Chorvátsku? Vraj špecifiká... prd, len ľudia sú nenažraní!!!  Načo nám bol nehorázne draho zrekonštruovaný zimák v Bratislave??? Aby si ho Slovan mohol prenajímať za pár euro? Keby sa tie prachy dali na mládež spravilo by sa pre rozvoj tejto spoločnosti oveľa viac ako tým zimákom.  Apropo, koľko stál ten hotel? Koľko peňazí stála IT technika pre sociálnu poisťovňu, pre daňovákov  a pre celú štátnu správu? A funguje to ? Nie!!!

Prečo si ja, ako zamestnanec súkromnej firmy musím na nového človeka najprv zarobiť a až potom môžem začať diskutovať o tom, že ho chcem?

A ešte o strednej triede. Stredná trieda nie sú ľudia, ktorí majú stredný (priemerný) príjem. Sú to ľudia, ktorí zarábajú viac (okolo tých navrhovaných 33 000,- eur ročne), teda väčšinou stredný a vyšší management, ľudia v slobodnom podnikaní, čivnostníci a drobní podnikatelia. Sú to ľudia, ktorí zväčša nemajú šancu "optimalizovať dane". Majú byt, alebo dom (nie vilu), majú deti, ktorým doprajú vzdelanie a výchovu, chodia na dovolenky a dokážu čo to ušetriť. Proste sú tými, čo vo väčšine spoločností tvorí jej chrbtovú kosť. A túto chrbtovú kosť, ktorá je na Slovensdku malá sa rozhodne niekto zlikvidovať.

Takže pán ekonóm, pozrite sa najprv na výdajovú časť rozpočtu a potom začnite riešiť príjmy.   To by totiž bolo ekonomické...

A ešte jedna vec... Tým že zdaním "bohatých", nebude viac peňazí pre "chudobných". Bude len viac peňazí na vyhadzovanie von oknom. Ako už dávno vravel  Werich: "Každú dvíľu vzniká nejaká komisia, ktorá hľadá vhodnú budovu".

 

PS. Neskutočne ma ten chlap nasral....

Hlavné správy

SPORT.SME.SK

Cyklisti začali Tour časovkou, Sagan skončil na 19. mieste

Trikrát štartoval na Tour de France, trikrát získal zelený dres pre najlepšieho šprintéra. Peter Sagan sa tento rok pokúsi uspieť štvrtý raz za sebou.

PÍŠE MICHAEL B. GERRARD

Klimatické zmeny vyženú z domovov milióny ľudí

Naše deti a vnúčatá budú konfrontované s humanitárnou krízou neporovnateľnou s čímkoľvek, čomu svet doteraz čelil.

WWW.SME.SK

Dvoch českých turistov olúpili a zavraždili v albánskych horách

Mladých turistov zastrelili, keď autom odbočili smerom k stanovému táboru vo vysokohorskej oblasti Thethi.


Už ste čítali?