O Bratislave a o "tiežbratislavčanoch"

Autor: Peter Černák | 13.10.2014 o 17:05 | Karma článku: 12,66 | Prečítané:  21274x

Viete čo? Už mám toho plné zuby.... Každú chvíľu si tu niekto otvára ústa na Bratislavu.

Ak napr. tuná, pán Havran... http://www.jetotak.sk/editorial/bratislava-mesto-pre-nikoho

V svojom editoriali napísal že Bratislava je   "organizovaná špina, malomeštiacke smetisko, v ktorom tečie stoka od Hlavného námestia do ostatných štvrtí" a spústu ďaľších komplimentov. Na sociálnych sieťach sa k tomu tiež vyjadrilo zopár ďaľších, vraj častokrát majú chuť sa otočiť už na letisku alebo autobusovej stanici...

No a vrchol  bol tento blog "http://blog.tyzden.sk/peter-skladany/2014/10/12/cisarov-pekar-alebo-vychodniari-v-bratislave/"

Ja by som len toľko... Vždy som sa divil, odkiaľ sa berú tie večne zachmúrené a zduté tváre v meste... Teraz to už viem, Nosia ich ľudia, ktorí tu žijú, aj ked by radšej žili niekde inde, najradšej asi v NYC, tam by to bolo dostatočne veľké pre ich ego... Sú tu len z akého donútenia, na čakačke, kým im vyjde ten NYC a každému to radi dávajú najavo. Ked niekto niečo spraví navyše , tak ho treba vysmiať ( ako ten pánko, čo sa vysmieval dobrovoľníkom, čo upratovali Hl. stanicu),. Sú smiešni vo svojom pohŕdaní Bratislavou  a jej obyvateľmi, nad ktorými sa tak radi vyvyšujú... Bratislavu doničili komunisti, Dědeček so svojimi megalomanskými stavbami (pozrite si, čo ešte navrhol okrem toho nešťastného premostenia SNG) ale hlavne ľudia, ktorých jedinou emóciou vo vzťahu k Bratislave je hnev. V 80-tych rokoch to bolo jedno šedé mesto, kde o desiatej večer skapal pes... Pohlo sa to dopredu a výrazne... Iná vec je tá, že sa tu mohlo spraviť oveľa viac, ale to mesto by potom museli spravovať iní.

Bratislave vraj chýba duša... No... ale dušu tvoria ľudia... Takže priatelia, ak sa sťažujete na negatívnu náladu na odcudzenosť a vykorenenosť.... Nie je to tak trochu obraz vašej vlastnej duše??? Ak Vás teda znovu na letisku, autobusovej, alebo vlakovej stanici prepadne silné nutkanie sa otočiť a nevstúpiť do tejto špiny... neváhajte, otočte sa  a choďťe. Uľaví sa vám. A nám tiež.

 

PS. Autor nie je rodený Bratislavčan, ale žije tu cca 20 rokov. A rád.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan ukázal silu. Po dlhom sóle je šiesty raz majstrom Slovenska

Sagan ušiel súperom a po dlhom úniku s prehľadom zvíťazil.

ŠPORT

Peter Sagan nedal nikomu šancu. Pozrite si jeho triumf

Slovák suverénne vyhral spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska.


Už ste čítali?