O právnikoch, morálke a zdravom rozume... už zas...

Autor: Peter Černák | 3.3.2015 o 12:23 | Karma článku: 13,18 | Prečítané:  2243x

Potom, čo sa nám,  našťastie už len býval,  šepkajúci president  zaťal  a nevymenoval generálneho prokurátora  a potom sme sa dožili diskriminačnej žaloby sudcov, lebo kolegovia na špeciálnom súde zarábajú viac ako oni tak tu máme ďaľší príklad hlúposti a zaslepenosti.

Možno ste zaregistrovali.tú frašku okolo návrhu kandidátov pre Európsky súd pre ľudské práva, v skratke (ESPL). Boli už dva zoznamy kandidátov, jeden neprešiel v Śtrasburgu, vraj pre nízku odbornosť navrhovaných osob, s druhým bol interný problem u nás . Na tretiu kandidátku sa prihlásil aj verejnosti dobre známy Ján Mazák. A teraz pride ten gól... Kandidátku zloženú z troch sudcov, musí schváliť vláda... A tá sa, svete div sa, kandidátku odmietla... Ale najlepšie je na tom celom je zdôvodnenie. Podľa nej bola kandidátka nevyvážená... Príliš vyčnievať mal práve Ján Mazák, ktorý v minulosti šéfoval Ústavnému súdu a v súčasnosti je poradcom prezidenta SR Andreja Kisku.

Chápete to???? Proste Mazák sa nám do krámu nehodí, tak ho neschválime a ako argument použijeme to, že je... príliš dobrý. Proste kandidátka by bola diskriminačná, lebo ostatní kandidáti by popri Mazákovi mali minimálnu, alebo žiadnu šancu na zvolenie. Nech to čítam, ako čítam je to neuveriteľná blbosť a je len príznačné že s nou dokázala prísť  naša vláda. Mňa skor trápi, že takáto vec ale úplne zapadla, pretože toto presne definuje prečo je naša spoločnosť tam kde je... Je to odkaz každému z nás, že netreba pretŕčať, netreba sa vzdelávať, treba len byť oddaným kolesíkom a všetko pôjde. Nič tak dokonale nezobrazuje mentálny stav našeho súdnictva a právneho system ako toto.... Je to čistý a koncentrovaný hnus....


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan nedal nikomu šancu. Pozrite si jeho triumf

Slovák suverénne vyhral spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska.

ŠPORT

Peter Sagan ukázal silu. Po dlhom sóle je šiesty raz majstrom Slovenska

Sagan ušiel súperom a po dlhom úniku s prehľadom zvíťazil.


Už ste čítali?